Depilacja laserowa w nowej odsłonie

Laser diodowy Vectus podbija rynek kosmetyczny w Polsce dzięki doskonałym efektom, które zostają zachowane na stałe. Depilacja laserowa jest szybka, całkowicie bezbolesna oraz bezpieczna dla pacjentów, którzy dosłownie w kilka minut mogą pozbyć się niechcianego owłosienia.

Zabieg laserowego usunięcia owłosienia jest krótki, bo wykonuje się go przy pomocy technologii najwyższej klasy. Laser Vectus, urządzenie o długości fali 810 nm, jest dziełem pracowników Harvard University. Blisko 10 lat badań pozwoliło na opracowanie sprzętu, który bije konkurencję na głowę, przede wszystkim możliwością badania poziomu aktywnej melaniny. Pozwala to na niemal natychmiastowe dobranie parametrów zabiegu w zależności od tego jakie predyspozycje ma dany pacjent.

Jak działa laser Vectus – nowoczesna depilacja laserowa

Zasada działania lasera diodowego Vectus opiera się na emisji światła lasera, które trafia bezpośrednio do komórek barwnikowych włosa. Powstająca na skutek tego temperatura pozwala zniszczyć go całkowicie i trwale. Nie oznacza to jednak, że wysoka temperatura może spowodować oparzenie. Nie jest ona niebezpieczna, bo jej poziom jest dobierany indywidualnie i nie może być groźny. Głównie dzięki opatentowanemu czytnikowi Skintel, który odpowiada za analizę poziomu aktywnej melaniny oraz automatyczne ustawienie parametrów zabiegu.

Czytnik Skintel przykłada się do części ciała, z której chcemy pozbyć się owłosienia. Bada on poziom melaniny dla danego, konkretnego obszaru i dopasowuje ustawienia. Dzięki temu efekty zabiegu są maksymalne, a ryzyko ograniczone jest do teoretycznego minimum.

Pozwala na to dobór wielkości głowicy, jaka potrzebna jest do wykonania zabiegu. Końcówka lasera może być duża, jeśli depilowane będą większą obszary, albo mniejsza, gdy bardziej istotna jest precyzja na niewielkich obszarach. Większej używa się przede wszystkim na nogach czy plecach, mniejszej np. nad górną wargą.

Depilacja laserowa VECTUS w Gdańsku - Clinica Cosmetologica

Światło lasera wykorzystywane jest praktycznie bez strat, bo nawet jego odbicie kierowane jest ponownie na skórę, dzięki systemowi luster. Nie wpływa to jednak negatywnie na obniżenie jakości zabiegu oraz spodziewanych efektów. Nie wpływa także na poziom bezpieczeństwa, dzięki systemowi Advanced Contact Cooling. To zaawansowana technologia, która zapewnia chłodzenie pokrytej szafirowym szkłem głowicy przed wysłaniem impulsu świetlnego, po nim oraz w trakcie.

Przebieg zabiegu laserem Vectus

Dzięki temu zabieg jest krótki, a czasami nawet krótszy od wizyty kwalifikacyjnej, do której warto przywiązać duże znaczenie.

– Najbardziej istotne jest zdrowie pacjenta, więc stawiamy na holistyczne podejście, które gwarantuje przede wszystkim dbałość o zdrowie pacjenta. Jeśli więc w czasie wizyty kontrolnej okaże się, że występują niepokojące zmiany skórne, kierujemy pacjenta na konsultację dermatologiczną do lekarza specjalisty – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS.

Sam zabieg jest natomiast niezwykle krótki. Technologia pomogła skrócić jego czas do niezbędnego minimum. Włosy pod pachami można wydepilować nawet w kilka minut. Dłuższe jest przygotowanie do depilacji. Miejsce, w którym wykonywany będzie zabieg należy ogolić i nie wolno smarować go żadnymi kosmetykami. Nie można też przeprowadzać zabiegu po opalaniu. Opalenizna musi całkowicie zniknąć, a po wizycie w solarium lub na plaży, należy odczekać cztery tygodnie. Podobnie jak po usuwaniu włosów woskiem lub pęsetą. Znacznie obniży to bowiem skuteczność zabiegu, który będzie trzeba powtarzać. Obniżenie jakości wynika również ze stosowania kremu depilującego.

Efekty laserowej depilacji Vectus

Efekty zabiegu są praktycznie natychmiastowe. Jeden zabieg zazwyczaj jednak nie wystarczy. Najczęściej wykonuje się całą sesję, która składa się z 4-6 zabiegów, powtarzanych co 4-6 tygodni. Są one bardzo krótkie i bezpieczne. Są jednak całkowicie  bezbolesne i trwałe. Według szacunków nawet 95% włosów usuwanych jest po serii zabiegów. 5% usuwa się w kolejnym zabiegu, ale nie jest on konieczny, bo pozostałe włosy są cienkie i praktycznie niewidoczne.