Test na Kłykciny Kończyste

Kłykciny kończyste to choroba weneryczna wywoływana przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). To bardzo częsta przypadłość wśród aktywnych seksualnie kobiet i mężczyzn. Coraz szybsza inicjacja seksualna, jak i częste zmiany partnerów to czynniki podwyższające ryzyko wystąpienia choroby.

Choroba obejmuje narządy płciowe – penisa, wargi sromowe, a nawet szyjkę macicy, kłykciny  pojawiają się również w okolicach odbytu. Zdarza się, że kłykciny nie dają o sobie w ogóle znać w początkowej fazie choroby. Dopiero, kiedy pojawiają się charakterystyczne brodawki możemy domniemać, że zaraziliśmy się właśnie tą chorobą. Warto również pamiętać, że Oprócz kłykcin kończystych, które są najczęstszą formą zakażenia, infekcja wirusowa prowadzi do rozwoju nowotworów złośliwych szyjki macicy, sromu, prącia oraz odbytu. To wszystko zależy od typów wirusa, którym zaraziła się dana osoba.

Warto więc zrobić badanie pod kątem HPV – by poznać typ wirusa i przekazać tę wiedzę lekarzowi.

Zmiany wywołane kłykcinami kończystymi mogą pojawić się już w 3 tygodniu od zarażenia, ale bardzo często przez wiele miesięcy czy też lat,  nie dają żadnych objawów. Dlatego, jeśli odbyli Państwo przypadkowy stosunek płciowy lub po prostu podejrzewają, że mogło dojść do zarażenia kłykcinami kończystymi,  warto wykonać wygodny i niezwykle komfortowy w użyciu test na zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego. Badania to jedyny skuteczny sposób, aby mieć stuprocentową pewność, że doszło do zarażenia lub je wykluczyć. Test, który Państwu proponujemy to świetne i dyskretne badanie, a przede wszystkim skuteczne. Takie testy to jedyna pewna metoda wykrywania zakażenia brodawczakiem ludzkim. Niezbędna będzie również wizyta u specjalisty wenerologa, który zaleci Państwu odpowiednie leczenie i udzieli wszelkich niezbędnych informacji.

Jak zamówić test?

Test mogą Państwo zamówić na stronie e-wenerolog.pl. Test zostanie dostarczony przez kuriera w ciągu maksymalnie kilku dni. Do każdego zestawu, dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi, dzięki której wykonanie testu nie powinno sprawić kłopotu. Wyniki testu odbiera się w laboratorium. Wszystko odbywa się szybko i dyskretnie.

Test na HPV pod kątem kłykcin kończystych – zobacz.